Balkan Gençler'de Muhteşem Başarı
Tarih: 14.06.2017 Çarşamba | Ekleyen : Bursa Veteranlar | Okunma Sayısı: 1199

Haber Kaynağı: TMTF İnternet Sitesi

Bulgaristan´ın Albena şehrinde düzenlenen 25. Gençler Masa Tenisi Balkan Şampiyonası´nda ferdi maçlarda Türkiye; üçü altın, beşi gümüş, dördü bronz olmak üzere toplam 12 madalya kazandı. Takım maçlarında üç altın, bir bronz madalya elde ederek Takımlar Balkan Şampiyonu olan Türkiye, başarısını ferdi maçlarda da devam ettirdi. 
Türkiye ve ev sahibi Bulgaristan´ın yanı sıra, Sırbistan, Romanya, Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Karadağ, Bosna-Hersek ve Moldova´nın katıldığı Balkan Genşerl Masa Tenisi Şampiyonasının son gününde ferdi finalleri oynandı.
Genç Erkek tekler kategorisinde ilk üç sırayı Milli sporcularımız paylaştı. Finalde Tugay Yılmaz´ı 4-0 mağlup eden Talha Yiğenler altın madalyanın sahibi olurken, Tugay Yılmaz gümüş, Zihni Batuhan Şahin ise bronz madalya kazandı. Genç Bayan tekler kategorisinde Simay Kulakçeken, Yıldız Bayan tekler kategorisinde Şükran Cangir gümüş madalyanın sahibi oldu. 
Genç Bayan çiftler kategorisinde finalde ev sahibi ülkeden Esin Said/Maria Yovkova ikilisini 3-0 mağlup eden Simay Kulakçeken/Betül Nur Kahraman çifti altın madalyayı kazandı. Bu kategoride Zeynep Çelik/Dilan Tek ikilisi ise bronz madalyayı elde etti. Yıldız Bayan çiftlerde Ece Haraç/Özge Yılmaz gümüş, Genç Erkek çiftlerde Talha Yiğenler/Zihni Batuhan Şahin bronz madalya kazandı.
Gençler Karışık Çiftlerde ilk iki sırayı Milli takım sporcularımız alırken finalde Zihni Batuhan Şahin/Aybüke Öner çiftini 3-1 mağlup eden Talha Yiğenler/Simay Kulakçeken altın madalyanın, Zihni Batuhan Şahin/Aybüke Öner ise gümüş madalyanın sahibi oldu. Yıldızlar Karışık çiftlerde ise İbrahim Atuğ/Şükran Cangir ikilisi bronz madalya kazandı.
İlk iki gün yapılan Takım maçlarında Türkiye, Genç Erkekler, Genç Bayanlar ve Yıldız Bayanlarda altın, Yıldız Erkeklerde bronz madalya kazanmıştı.
Bu sonuçlardan sonra Türkiye, takım ve ferdi müsabakalar sonunda toplamda elde ettiği altı altın, beş gümüş ve beş bronz olmak üzere toplam 16 madalya ile madalya sıralamasında 10 ülke arasında Romanya´nın ardından ikinciliği elde etti. 
 

YORUMLAR

  1. FEHMİ YAVUZER - 14.06.2017 Çarşamba 11:31 Yanıtla

    Şampiyon olan ve dereceye giren sporcuları yetiştiren ,onlara imkan tanıyan antrenör ve idarecileri yürekten kutluyorum.Onlar olmasaydı bu sporcular yetişemezdi.Tüm sporcularu da tebrik ediyorum.

  2. AYDIN DEMİRKOL - 15.06.2017 Perşembe 10:12 Yanıtla

    Tüm gençlerimizi kutluyorum.Alt yapı çok önemlidir.Bravo gençlerimize.